9mm pociski RNFB 150 grs

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

rogerkap
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 06 sierpnia 2022, 14:03

9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: rogerkap »

Witam i proszę o poradę. Przeszukałem forum ale nie znalazłem informacji. Elaboruję zazwyczaj 9mm pociski 124grs na prochu Vectan AS z naważką od 3,3 do 3,6grs, głównie do treningów. Kupiłem ostatnio cięższe pociski 150grs i 147grs, ale nigdzie nie mogę znaleźć tabelki ASa do cięższych pocisków. Czy ktoś elaborował na tym prochu? Czy dając do takich pocisków min. rekomendowane do 124grs np. 3,1grs prochu czymś ryzykuję? Czy warto zrobić kilka prób w zakresie np. 3,1 - 3,6grs z AS czy bezpieczniej dać sobie spokój i kupić inny proch?
Będę wdzięczny za wszelkie porady zarówno dot. ww. pocisków jak i samego prochu Vectan AS.
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Re: 9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: Spyderco »

Przeprowadź symulacje w GRT. Sypiać za mało ryzykujesz squiba, za dużo- nadciśnienie.
rogerkap
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 06 sierpnia 2022, 14:03

Re: 9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: rogerkap »

Ktoś ma jakiś link do bezpłatnej wersji programu?
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Re: 9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: Spyderco »

GRT jest darmowy, załóż konto na stronie i pobierz program. Wiadomo że to tylko symulator i nie zastąpi drabinki na strzelnicy, ale wskaże kierunek.
Do jakiego prochu masz dostęp? AS bardziej stosowałbym do wadcutterow niż do ciężkich klusek😉

https://www.grtools.de/doku.php
rogerkap
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 06 sierpnia 2022, 14:03

Re: 9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: rogerkap »

Już zainstalowałem i faktycznie wyszło mi ryzyko nadciśnienia, muszę zmniejszyć naważkę i będzie ok ;)
Dzięki za szybką poradę.
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Re: 9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: Spyderco »

Tabele Vectana dla procha AS nawet nie uwzględniają ciężkich pocisków, już mniejsza o to, że z ich pomocą trudno cokolwiek złożyć, ja jednak polubiłem te prochy i składam na nich 9mm i .357.
rogerkap
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 06 sierpnia 2022, 14:03

Re: 9mm pociski RNFB 150 grs

Post autor: rogerkap »

Też je polubiłem, nawet dokupiłem TUBAL 3000 i szykuję się do robienia 223rem. Już wszystko skompletowałem tylko maszynę przestawić i do testów przejść.
ODPOWIEDZ