Elaboracja 22lr

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Coś
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2022, 10:57

Elaboracja 22lr

Post autor: Coś »

Nie szukam odpowiedzi czy ma to sens,
czy jest to opłacalne.
Ani jakie zdanie masz na ten temat.

Podoba mi się idea i rozważam czy nie zamówić dla spróbowania.
Sklep podobno wysyła do PL.
https://22lrreloader.com/products/22-reloader-kit
Oraz
https://22lrreloader.com/products/prime ... g-compound

Szukam tylko info :
Czy ktoś to zamawiał i czy przyszło mu bez problemu ?
xxxam
Posty: 279
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: xxxam »

Ciężki temat.
A co konkretnie chcesz robić z tej 22lr ? Ciężki pocisk do wynalazczego gwintu ?
105dariusz
Posty: 235
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2019, 22:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: 105dariusz »

jedyni o których słyszałem że elaboruja to zawodnicy bardzo bogaci lub klasy minimum mistrzostw kraju lub olimpijscy. tyle że oni nawet do tego sie nie przyznają więc z wiedzą bedzie marnie. lapua albo jakiś inny duży producent oferował opcje elaboracji amunicji dobranej indywidualnie pod konkretna jednostkę broni
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: andy7 »

105dariusz pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 22:53 jedyni o których słyszałem że elaboruja to zawodnicy bardzo bogaci lub klasy minimum mistrzostw kraju lub olimpijscy. tyle że oni nawet do tego sie nie przyznają więc z wiedzą bedzie marnie. lapua albo jakiś inny duży producent oferował opcje elaboracji amunicji dobranej indywidualnie pod konkretna jednostkę broni
Tak sie sklada, ze osobiscie znam mistrza swiata w Benchrest .22 lr. - Martin Menke

Bylem u niego na osobistym szkoleniu elaboracji ( bylem jedynym uczestnikiem szkolenia wic dalo mi ono kopalnie wiedzy ).

Martin nie elaboruje, jest na bierzaco z kazdym producentem tego kalibru w calych Niemczech. Gdy pojawia sie nowa partia, bierze swoj sprzet i jedzie ta amunicje wyprobowac. Gdy mu pasuje bierze np 150 tysiecy sztuk.

Dla przykladu ELEY ttorego 50 sztuk kostuje ponad 22,- €

Wszystko da sie elaborowac ale smiem twierdzic, ze najbardziej problematyczne bedzie w tym kalibrze bedzie " zalanie splonki " Drugim problemem jest znalezienie prochu do TEGO kalibru, trzecim jego dozowanie, bo t mimo tego nie kal. . 32S&W Long WC .

:wink:

:wink:
Vlad
Posty: 6
Rejestracja: środa, 03 maja 2023, 11:17

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: Vlad »

Nie wiem, czy elaboracja tego kalibru ma sens, ale o proch do .22 LR nie jest tak trudno, jak sądzisz. Rozcaliłem kilka nabojów S&B Club, w środku był proch łudząco przypominający Lovex D032 (porównywałem pod lupą z probką z oryginalnego opakowania).
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: piotrjub »

może być tak
2.1 grains of Viht 3N37 powder
Viht N350 2.66 max 2.10 min
HS-6 3.30 max 2.20 min
Viht N340 2.44 max 2.00 min

z prochami do prób nie było by raczej kłopotu
MacGayver
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2020, 21:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: MacGayver »

Ale czym ważyć proch i w jakich warunkach aby uzyskać dokładność ważenia na poziomie 1%.
Wymaga to powtażalności wagi poniżej 1mg co w domowych warynkach będzie trudne do osiągnięcia.
Czy uzyskamy amunicję lepszą od np ELEY Tenex i jakim kosztem?
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Re: Elaboracja 22lr

Post autor: piotrjub »

Ja mam wagę w gr i to trzy miejsca po przecinku a inne też w grain dwa miejsca po przecinku, wydaj mi się ze te również by wystarczyły.
Fabryka raczej robi dozownikiem objętościowym a nie dokładne ważenie.
ODPOWIEDZ