Lee loadmaster 9x19

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Popo25
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 04 grudnia 2022, 17:13

Lee loadmaster 9x19

Post autor: Popo25 »

Panowie. Mam taki przypadek z prasa lee loadmaster że prawie każdy pocisk ma inny OAL. Ustawioną matrycę ba osadzanie pocisku mam ustawione na 29.50mm. A pociski wychodzą od 29.
35 do 29.70mm. Łuski mam już bez spłonek.W czym może być problem?
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Re: Lee loadmaster 9x19

Post autor: likker_runner »

W miarę możliwości spróbowałbym na jednostanowiskowej. Może pociski są nierówne, przecież trzpień osadzający pcha po obwodzie poniżej czubka.

Jeżeli na jednostanowiskowej będzie równo, przyjrzałbym się czy głowica z matrycami się nie rusza w czasie pracy i jaka jest amplituda tego ruchu.

Jednak najbardziej prawdopodobne jest kiwanie się czegoś związanego z tłokiem i shellplate. Łuski 9x19 mają grubą ściankę i formatują się raczej ciężko jak na broń krótką. Więc, zwłaszcza jeżeli nie są porządnie posortowane, mogą być (w zależności od profilu konkretnej łuski ew. twardości jej mosiądzu) różnice w sile wyginającej podstawę shellplate na tłoku, co może wpływać na osadzanie.

Być może dlatego Lee ostatnio przeszli na system z pierwszym stanowiskiem w osi tłoka (ABLP).
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lee loadmaster 9x19

Post autor: @mil »

Masz tu kilka składowych.
-Siła nacisku matrycy formatującej spowodowane np różnym zabrudzeniem łusek, -
siła osadzania spłonek spowodowana zabrudzeniem i braku unifikacji gniazda spłonki.
- Różne wymiary łusek różnych producentów i krotności ich użycia.
- Rozstrzał w wymiarach pocisków itd itp.
Ogólnie wylej się na to i sprawdzaj czy proch podaje w miarę równo i nie obraca Ci spłonek. W tej prasie najważniejsza wg. moich doświadczeń jest czystość łusek.
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Lee loadmaster 9x19

Post autor: Marekj »

Niestety Loadmaster to nie jest prasa wysokich lotów. Tak jak radzi kolega: najpierw zrób kilka naboi na jednostanowiskowej. Jeśli będą wychodzić równe to rozdziel elaborację na LM. Najpierw zrób sam format z odspłonkowaniem (można dorzucić spłonkowanie) a potem załaduj sformatowane łuski ponownie przez prasę z założoną matrycą formatującą. Prasa na sformatowanych łuskach pracuje zdecydowanie lepiej.
ODPOWIEDZ