Waga szalkowa - poprawa parametrów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Creedmoor
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 13 maja 2022, 13:10

Waga szalkowa - poprawa parametrów

Post autor: Creedmoor »

Witam serdecznie. Jakiś czas temu natknąłem się na temat poprawy parametrów/stabilizacji wag szalkowych. Jeden z forumowiczów oferował taką usługę. W żaden sposób nie potrafię odnaleźć tego tematu stąd prośba o pomoc.
Tikka T3X UPR 6.5 Creedmoor
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Waga szalkowa - poprawa parametrów

Post autor: Marekj »

Co masz na myśli pisząc "poprawa parametrów"? Chodzi ci o tłumienie wahań?
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Re: Waga szalkowa - poprawa parametrów

Post autor: Batko »

napisz co to za waga
Creedmoor
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 13 maja 2022, 13:10

Re: Waga szalkowa - poprawa parametrów

Post autor: Creedmoor »

Niestety mam problem z powtarzalnością wagi Redding #2. Waga była kupiona od znajomego który praktycznie jej nie używał wiec jest w stanie bardzo dobrym. Ustawiam ja na płytce granitowej żeby stała maksymalnie stabilnie bez żadnych wahań. Po wytarowaniu wagi zacząłem kontrolnie zdejmować i wkładać z powrotem talerzyk na proch i ku mojemu zdziwieniu waga nie trzymała już zera. Zaznaczyłem sobie nawet mazakiem na podstawie tego talerzyka miejsce do ustawiania go jak najbardziej powtarzalnie ale nic to nie dało. Najczęściej są to odskoki rzędu 0,1 graina ale największe jakie zauważyłem wyniosło 0,2 graina co jest dla mnie niedopuszczalne przy próbie zrobienia drabinki czy później powtarzalnej amunicji. To samo dzieje się po przesunięciu przeciwwagi. Załóżmy ze ustawie ja na 40 grain, wracam na zero a tam zera brak… sprawdzałem czy gdzieś nie obciera ale nic podobnego nie ma miejsca. Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to zle wykonane żłobienia na których opiera się cały ten element z podziałka. Sorki za przydługi post ale chciałem opisać wszystkie moje spostrzeżenia. W temacie elaboracji jestem początkujący ale miałem już do czynienia z identyczna waga u kolegi i tam problem nie występował.
Tikka T3X UPR 6.5 Creedmoor
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Re: Waga szalkowa - poprawa parametrów

Post autor: Batko »

Witam zobacz na forach amerykańskich na temat tej wagi było parę filmów jak poprawiali
Miałem kiedyś stara wagę RCBS 505 fajna powtarzalna niepotrzebnie sprzedałem potem kupiłem RCBS M 500 totalne badziewie rozkręciłem ten element pod talerzykiem a tam śmieci jakieś opiłki metalu . Zważyłem to i zastąpiłem śrutem traposkim było troszkę lepiej z powtarzalnością ,ale dalej nie to sprzedałem i kupiłem ohaus RCBS Model 10-10 Reloading Scale i to było to.
W tych wagach redinga podobno śruba do zerowania była krzywo gwintowana podstawka z granitu może być śliska ja zrobiłem podstawkę z drewna na trzech regulowanych nogach mam małą pierścieniowa poziomnicę poziomuję podstawę wraz z wagą maja waga ma takie 2 nóżki które wchodzą w podstawę a w trzeci otwór wchodzi śruba do zerowania tak że waga jest ustabilizowana w podstawie a [podstawa wypoziomowana.
Też swego czasu ja k szukałem wagi zastanawiałem się nad taką jak twoja ,ale czytając opinie za oceanem odpuściłem zresztą te fatalne opinie potwierdził jeden właściciel sklepu który te wagi sprzedaje chwała mu za to.
Jak napisałem na początku pacz na fora i opinie za oceanem jak pamiętam tam jeden gość poradził sobie z ta wagą pozdrawiam i życzę sukcesu
ODPOWIEDZ