Pociski bez ołowiu szukam info

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Pociski bez ołowiu szukam info

Post autor: Jacek Soplica »

Witam wszystkich kolegów,
Tak jak w temacie szukam informacji na temat pocisków bez ołowiu - cel polowanie. Celowo nie piszę monolity ponieważ słyszałem, że niektóre firmy zastępują ołów innym materiałem i nie jest to typowy monolit ale jednak pocisk bez ołowiowy. Mam taką informację, że PRVI Partizan coś takiego produkuje ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzonych informacji.
W tej chwili zrobiłem już elaborację do kal.308 win na pocisku hornady ecx 165 gr, pocisk sprawdza mi się dobrze lub bardzo dobrze, z celności jestem zadowolony, strzeliłem 4 dziki i działanie pocisku b.dobre, zniszczeń mało, jednak cena pocisków wysoka a w Polsce pojawiły się przed chwilą po raz pierwszy i cena b.wysoka.
Dlatego mam do kolegów pytanie jakie pociski bez ołowiu proponujecie, lub jakie w ogóle znacie? A jeśli ktoś z tego polował to chciałbym poznać wrażenia.
Pozdrawiam,
Jacek Soplica
Hunter
Posty: 153
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2016, 22:15

Re: Pociski bez ołowiu szukam info

Post autor: Hunter »

Partizan ma pocisk GROM ale wieszcholek jest ołowiany
Nosler E-tip sprawdzą się super
22lr , 32s&w , 9x19 , 223rem , 8x57js , 12/76
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 699
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Re: Pociski bez ołowiu szukam info

Post autor: matthius »

Barnes TTSX 130gr w połączeniu z prochem RS40 lub N135.
168gr też ujdą, ale ich długość lepiej się nadaje do 30-06.
Jestem jeszcze na stażu, więc na razie jedyne testy robię na strzelnicy. Oba pociski pięknie grzybkują i zachowują masę.
Wcześniej pytałem o te pociski kolegów z koła i też mieli dobre opinie. Polecili jednak uważać na rykoszety.
Piotr Kukier
Posty: 140
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 15:15
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pociski bez ołowiu szukam info

Post autor: Piotr Kukier »

Bezołowiowy Partizan to Z-GROM...
5,6x52R, 30-06, 8x57JS, 7x57, 12/70, 16/70
Awatar użytkownika
Komes
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2022, 12:41
Lokalizacja: Deutch Krone

Re: Pociski bez ołowiu szukam info

Post autor: Komes »

Bezapelacyjnie TTSX. W 308 130gr. Spróbowałem i jestem zadowolony. Kręcę na N135 i jestem bardzo zadowolony. Kabany kładzie skutecznie. Jedno trzeba wiedzieć. Miedziaki najlepiej sprawdzają się przy strzałach na łopatkę. Jak strzelisz między żebra to niestety nie zakwitnie jak trzeba a wtedy wycieczka... strzelone na łopatkę padają jak rażone piorunem. Nie są tanie a ostatnio nawet dość trudno dostępne. Mimo wszystko ja je polubiłem i polecam.
Obrazek
ODPOWIEDZ