Podfora?

Najpierw sprawdź w FAQ, dopiero jeśli nie znajdziesz odpowiedzi pytaj tutaj

Moderatorzy: wierzba, P_iter

evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Podfora?

Post autor: evo10 »

Witam mam propozycję. Może dla jeszcze łatwiejszego szukania i poruszania się po forum watro było by założyć "podfora" -"działy"? Na przykład do forum "Wszystko o sprzęcie i wyposażeniu" można by utworzyć kilka mniejszych działów np. Prasy, Wagi, Matryce, itd. Taka moja sugestia do przedyskutowania której sam nie jestem pewien.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Można dla zawężenia poszukiwań hasłowych w opcjach szukania zaznaczyć aby przeszukano dział który Cię interesuje. Nieco co zmniejsza ilość pokazanych rekordów. Oczywiście Twój pomysł jest do dyskusji i w gestii Administratorów forum.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Wszystko się da zrobić, ale mi się nie chce :oops: . No i właściwie po co? Rozważaliśmy taką opcję przed odpaleniem forum (wtedy było znacznie łatwiej bo istniało jeszcze forum supportu phpBB2) lecz zrezygnowaliśmy, bo i do którego subforum włożyć temat dotyczący jednocześnie pras i matryc? Zrobiłby się jeszcze większy bałagan. Zresztą nie przesadzajmy, w dziale sprzętu jest nieco ponad 300 tematów - wyszukiwarka da sobie radę.

Z grubsza oceniam to na minimum 100 godzin grzebania po skryptach i w bazie SQL. Nie wchodząc w szczeguły do edycji: ~30 plików skryptu głównego i po 5-7 na każdy z zainstalowanych styli. Dwie nowe tabele SQL albo znacząca ingerencja w 2 istniejące a na koniec migracja &#8220;starej&#8221; bazy do nowego układu. Jeśli już, to można tworzyć bardziej szczegółowe fora. Moim zdaniem spowoduje to więcej bałaganu niż korzyści.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

P_iter pisze:Można dla zawężenia poszukiwań hasłowych w opcjach szukania zaznaczyć aby przeszukano dział który Cię interesuje. Nieco co zmniejsza ilość pokazanych rekordów. ...
Można też zawęzić ilość wyników likwidując stare tematy z Pchlego Targu, nawet bez zaznaczania forum do przeszukiwania ilość znalezionych postów zostanie mocno ograniczona. To jest szybkie i nie stwarza żadnych problemów technicznych.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

W chwili wolnej mogę to zrobić. Jednak czasami warto mieć orientację co i za ile było sprzedawane.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Hmm skoro to tyle roboty to rzeczywiście sensu nie ma bo to zbyt mało znacząca zmiana.
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Piter,
Nie trzeba tego robić ręcznie. Mogę włączyć automat kasujący wszystkie tematy, w których nie było wpisu przez określoną liczbę dni (wydaje mi sensowne około miesiąca). Tyle, że faktycznie możliwość znalezienia cen ze starych ofert zniknie.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Jeśli nie brakuje nam miejsca na serwerze, to może zostawmy bazę ogłoszeń. Dotychczas wyszukiwarka radzi sobie doskonale.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
ODPOWIEDZ