6 BR

Moderatorzy: wierzba, P_iter

joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

6 BR

Post autor: joon »

Może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie z tym kalibrem ?
Podobno rewelacja, cal na 600 yardów.
Załączniki
6 BR.jpg
6 BR.jpg (17.09 KiB) Przejrzano 1942 razy
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Zobacz jakie fajne wyniki w f-classie ma Pani Iwona Wysokinska a jak widać strzela z 6BR

http://f-class.pl/index.php?&mc=competi ... 025&sc=res

z uwagi na zalety tego kalibru kolega zamówił sobie karabin z lufą 6BR (dwa tyg temu już go odebrał)
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: 6 BR

Post autor: andy7 »

joon pisze:Może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie z tym kalibrem ?
Podobno rewelacja, cal na 600 yardów.
Ten kaliber generalnie przeznaczony jest do strzlania na dystansie 300 m.

Sam zastanawiam sie nad nim juz od Wrzesnia zeszlego roku. W gre wchodza 3 firmy ktore wykonaly by zamowienie. Niedawno bo tak ze2 tygodnie temu przez przypadek zasugerowano mi kaliber 6,5x47 Lapua i chyba jednak zrezygnije z z mm BR na kozysc 6,5x47 ktory daje wieksza uniwersalnosc a zwlaszcza dystans na jaki mozna nim strzelac. Jak by nie bylo pociski 6,5 waza max 140 gr a 6 mm tylko 109 gr.

piotrjub pisze:
z uwagi na zalety tego kalibru kolega zamówił sobie karabin z lufą 6BR (dwa tyg temu już go odebrał)
JAkiej firmy ?

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kolega ma 6,5x47 .284 i teraz dostał 6BR - NC RADO
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

piotrjub pisze:Kolega ma 6,5x47 .284 i teraz dostał 6BR - NC RADO
A orientujesz sie lub ktorys z kolegow ? Na liscie do ktorej podales linka znalazlem cos takiego jak " AS "

interesowalo by mnie co / kto stoi za AS ?

:wink:
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

AS to są inicjały imienia i nazwiska właścicela broni.
Goostav
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

AS karabinami strzela tylko Adam Sztybor (AS), mozna spekulowac, ze sa to skladaki jego roboty.
Może ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie z tym kalibrem ?
Podobno rewelacja, cal na 600 yardów.
6 bR jest bardzo celny z "natury", 105 gr Berger hybryd uwaza sie za najlepszy pocisk w F class.
Strzelam z kolegami ktorzy je posiadaja (BRDX) i trzeba przyznac, jak nie ma wiatru to sa dobrzy, ale jak jest wiatr to zaczynaja podupadac.
Wszystko zalezy od strzelca, zauwazcie koledzy, ze obojetnie jaki kaliber czy dystans, nazwiska najlepszych sa te same.

PS: w strzelaniu plec nie gra roli.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

abersfelderami pisze: Wszystko zalezy od strzelca, zauwazcie koledzy, ze obojetnie jaki kaliber czy dystans, nazwiska najlepszych sa te same.

PS: w strzelaniu plec nie gra roli.
Jak zawsze amator martwi sie o sprzet, zawodowiec o zlecenia a mistrz o swiatlo. Z proznego nawet Salomon nie naleje i bledne Kolo soe zamyla, Nie widzialem aby tam ktos z Kalache strzelal, Z Dragunov'a rowniez nie.

:wink:
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Teraz kwestia proszku , przy lekkich pociskach (70,90gr) myślałem o N-135 lub H4895,a cięższe N-140.(N-550)
Pozdrawiam Janusz
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

joon pisze:Teraz kwestia proszku , przy lekkich pociskach (70,90gr) myślałem o N-135 lub H4895,a cięższe N-140.(N-550)
Polecilbym Norma 203 B troche drogi ale dwubazowy i podobno dobrze napedza

Innym aspektem w/w kalibrow jakie podawalem wczesniej to warto y sie jeszcze zastranowic jak czesto wymienia sie lufe. W 6 BR ca. 2 500 strzalow

w 6,5x47 przy ca. 5 000 strzalow, warto wiec by sie zastanowic.

:wink:
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

joon pisze:Teraz kwestia proszku , przy lekkich pociskach (70,90gr) myślałem o N-135 lub H4895,a cięższe N-140.(N-550)
Lekkie pociski - H4895, IMR 8208 xbr, ciezkie - Varget.

6.5x47 zzera lufe tak samo jak 6 BR, na zawody pomiedzy 2000 do 3 000 strzalow.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Pocisk .. myslę że 74gr Berger FB lub Hdy V-max 87gr. Z hornadym już się spotkałem w 243W i jakos mnie nie zawiódł ,, Bergera nie znam .
Pozdrawiam Janusz
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

74 Berger to raczej na 300 m, 87 gr Hornady to raczej do polowan, na zawodach na 600 glownie uzywa sie 105 d0 107 gr pociskow, oczywiscie jezeli jest to mozliwe.
..............aby dokonac wyboru, wpierw musisz znac dlugosc lufy, skok, odleglosc do gwintu i na jakie dystansy chcesz strzelac.

Jezeli chcesz strzelac powyzej 600 (na zawodach), to moze posluchaj sie Andy7 i kup 6.5x47, nie jest tak celny jak 6 bR, ale ma lepsza balistyke na 1000.

Pozdrawiam,
Janusz :lol:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

abersfelderami pisze: ..............aby dokonac wyboru, wpierw musisz znac dlugosc lufy, skok, odleglosc do gwintu i na jakie dystansy chcesz strzelac.

Jezeli chcesz strzelac powyzej 600 (na zawodach), to moze posluchaj sie Andy7 i kup 6.5x47, nie jest tak celny jak 6 bR, ale ma lepsza balistyke na 1000.

Pozdrawiam,
Janusz :lol:
Janusz,

tu mnie zainteresowales ( nie odbieraj negatywnie prosze ) zapytal bym sie wlasnie z ciekawosci , o ile mniej celny na 300 m jest 6,5x47 od 6mm Norma ?

:wink:
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Za cienki jestem na 600 i więcej .Wraca kolega z za wody i wiezie swoje mienie .. spróbuje na 300 (kiedyś próbowałem ..niestety z mizernym skutkiem (223 Savage F/TR))
Dzięki i pozdrawiam .
Pozdrawiam Janusz
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

andy7 pisze:
abersfelderami pisze: ..............aby dokonac wyboru, wpierw musisz znac dlugosc lufy, skok, odleglosc do gwintu i na jakie dystansy chcesz strzelac.

Jezeli chcesz strzelac powyzej 600 (na zawodach), to moze posluchaj sie Andy7 i kup 6.5x47, nie jest tak celny jak 6 bR, ale ma lepsza balistyke na 1000.

Pozdrawiam,
Janusz :lol:
Janusz,

tu mnie zainteresowales ( nie odbieraj negatywnie prosze ) zapytal bym sie wlasnie z ciekawosci , o ile mniej celny na 300 m jest 6,5x47 od 6mm Norma ?

:wink:
Andy7,
to jest tylko moja opinia oparta na doswiadczeniu strzeleckim I tym co widze na zawodach.
Moim zdaniem 6BR posiada lepsze pociski, mniejszy odrzut, mniej grzeja lufe, przez co jest latwiej celnie strzelac, moze pewnym poparciem tej opini sa tez wyniki I rekordy strzeleckie na 300 I 600.
5 lat temu 6.5x47 byl na fali, dzis w f class ich nie widze, za to w tym roku do 600 widze 6BR I klony, powyzej 600 widze 7mm I klony, musi to byc czyms podyktowane..
O ile jest lepszy? Tego nie wiem , strzelec I wiatr robi roznice.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

He, he, im wiecej czlowiek pyta, tym glupszy sie robi.

Na razie i tak musze zaczekac z zamowieniem, za miesiac pojawi sie gotowka to sprawdze jeszcze oferty Manufaktur i wtedy zdecyduje.

Generalnie strzalem na 300 m wiec aby raz na rok strzelic Jakis Long shot to przerost formy nad trescia.

:wink:
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

andy7 pisze:He, he, im wiecej czlowiek pyta, tym glupszy sie robi.

Na razie i tak musze zaczekac z zamowieniem, za miesiac pojawi sie gotowka to sprawdze jeszcze oferty Manufaktur i wtedy zdecyduje.

Generalnie strzalem na 300 m wiec aby raz na rok strzelic Jakis Long shot to przerost formy nad trescia.

:wink:
Na 300 m to kupilbym sobie .223.
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

223 ze skrętem 1:7 zapomiałeś dodać :D I z lufą co najmniej calowej grubości...
A i jeszcze bym zapomniał - freebore trzeba by zrobić dość długi :!:
To już może niech lepiej będzie to standardowe 6BR - przynajmniej się człowiek nie namęczy i pociski łatwiej kupi :D

Jak się Andy wybierzesz na tego Longshota i Ci się spodoba, z 6,5 będzie Ci nieco łatwiej... Zawsze go możesz nabić trochę spokojniej i na 300 też będzie nieźle - no chyba, że masz ambicje powalczyć z teamem AS i RK na benchrest :D
Miłego dnia!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Maz pisze: Jak się Andy wybierzesz na tego Longshota i Ci się spodoba, z 6,5 będzie Ci nieco łatwiej... Zawsze go możesz nabić trochę spokojniej i na 300 też będzie nieźle - no chyba, że masz ambicje powalczyć z teamem AS i RK na benchrest :D
Stary juz jestem i oczy nie takie jak za mlodu, ambicji z zawodami nigdy specjalnie nie mialem, strzelam wylacznie dla wlasnego fun'u.

:wink:
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Stary juz jestem i oczy nie takie jak za mlodu
To akurat zaleta. Młodych gniewnych łatwiej pobić :D
My starzy musimy pokazać młodym gdzie ich miejce 8-)
Miłego dnia!
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Maz pisze:
Stary juz jestem i oczy nie takie jak za mlodu
To akurat zaleta. Młodych gniewnych łatwiej pobić :D
My starzy musimy pokazać młodym gdzie ich miejce 8-)
No i za to z wami wypije... :lol:

Andy, dam Ci postrzelać z mojej 6,5-ki, to może się przekonasz? :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Trzymam Cię za słowo. Pilnuj się tylko, bo strzelamy obok siebie w 7 zmianie, obaj z 6,5 - żebyś tarcz nie pomylił! :D

PS no widzisz skleroza - dopiero teraz pomyślałem - przecież strzelam w standardzie z 308 8-[
Miłego dnia!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

wozzi pisze:
Maz pisze:
Stary juz jestem i oczy nie takie jak za mlodu
To akurat zaleta. Młodych gniewnych łatwiej pobić :D
My starzy musimy pokazać młodym gdzie ich miejce 8-)
No i za to z wami wypije... :lol:

Andy, dam Ci postrzelać z mojej 6,5-ki, to może się przekonasz? :wink:
Przeca juz mi dane bylo :mrgreen: wiem, wiem, skleroza :mrgreen:

A wypic to.....
Maz pisze:Trzymam Cię za słowo. Pilnuj się tylko, bo strzelamy obok siebie w 7 zmianie, obaj z 6,5 - żebyś tarcz nie pomylił! :D

PS no widzisz skleroza - dopiero teraz pomyślałem - przecież strzelam w standardzie z 308 8-[
Maz ja tam wiem, ze i tak nic nie zdobede, ale przynajmniej w tarcze bym chcial trafic, z .308 cieeeeeeeeezko bedzie :mrgreen:

:wink:
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

308 trafia całkiem nieźle... Tylko trzeba przed startem oleum lniane albo inną lecytynę sobie zadać, coby wieżami nie zapomnieć pokręcić...
W zeszłym roku poskutkowało, więc zaręczam, że się da młodych porozstawiać po kątach... :D

Tak na serio, to do 1200 wchodzę w tarczę z 308 - przy odrobinie szczęścia :lol: Na tej odległości już chyba wszystko jedno, z czego strzelam, 308 czy 6,5. Minimalna pomyłka wyrzuca oba kalibry poza tarczę.
Miłego dnia!
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Na 1150m wchodzę w tarcze o wymiarach 60x40cm, OK, wszedłem za piątym strzałem... :wink: Hypersonic kończy mi się gdzieś przy 1300m... No i podniesienie optyki kończy mi się już przy 1100m i to pomimo 20 MOA na szynie. :cry:

Co do tego lnianego oleum, to nie całkiem tak, bo ono za lekkim jest i przy wyższych temperaturach szybko wyparowuje... Tam środka jakiego trzeba, który jako ciężki na dol opada i tym samym poziom resztek oleum naturalnego podnosi... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Za duzo godota a za malo robita !

Czyli ile to tego cukru w cukrze powinno byc ? Ja tam juz moje pociski od pol roku w spirytusie.... powinny fruwac lepiej niz red bull. :mrgreen:

Pozytym proponowal bym upic caly Fortmeier Team, a co !

:wink:
ODPOWIEDZ