Osada z rególowaną baką

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Osada z rególowaną baką

Post autor: Myśliwy »

Witam


Jestem w czasie prac nad nowa osadą do swojej broni. To mój debiut w tej dziedzinie. :D

Mam już kawałek orzecha, osadziłem zamek i magazynek w drewnie.
Do osady chce dodać regulowaną bakę, tylko gdzie można kupić mechanizm do baki :bh|:

Będę wdzięczny za informacje gdzie jej szukać.


Pozdrawiam i D.B.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Wyslij maila do Firmy Anschütz z zapytaniem o towar II - Wahl

Rusznikarze powinni to miec.

:wink:
oryks
Posty: 227
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

To może troszkę zamieszam - skoro robisz dla siebie to po co regulowana ? Chyba że zakładasz kilku użytkowników.
Pytam bo już kilka kolb dla siebie robiłem i początkowo też siliłem się na regulacje po czym w używaniu były one zupełnie niepotrzebne. Owszem jest ryzyko nie trafienia i co wtedy ? Jak trzeba patyk "pocieniasić" to nie problem ale "pogrubasić" już trudniej. Trzeba więcej czasu poświęcić przed pracą na analizę i przemyślenie czego właściwe chcemy od nowej osady, co jest nie tak w starej. Ale w efekcie roboty i kosztów mniej.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

oryks pisze:To może troszkę zamieszam - skoro robisz dla siebie to po co regulowana ? Chyba że zakładasz kilku użytkowników.
Pytam bo już kilka kolb dla siebie robiłem i początkowo też siliłem się na regulacje po czym w używaniu były one zupełnie niepotrzebne. Owszem jest ryzyko nie trafienia i co wtedy ? Jak trzeba patyk "pocieniasić" to nie problem ale "pogrubasić" już trudniej. Trzeba więcej czasu poświęcić przed pracą na analizę i przemyślenie czego właściwe chcemy od nowej osady, co jest nie tak w starej. Ale w efekcie roboty i kosztów mniej.
Przyznaje Ci calkowicie racje, tyle, ze

Gdy kiedykolwiek zapragniesz zmienic szklo na inne / lepsze to isnieje prawdopodobnosc, ze bedzie sie stalo przed takim samym problemem ponownie.

Jezeli dobralo sie o biektywu 56 to nie widze problemu.

:wink:
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Myśliwy odezwij się do mnie na priv. Mam takie mechanizmy.
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Adico pisze:Myśliwy odezwij się do mnie na priv. Mam takie mechanizmy.

Dzięki..

Odezwę się na priv. :D
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

oryks pisze:To może troszkę zamieszam - skoro robisz dla siebie to po co regulowana ? Chyba że zakładasz kilku użytkowników.
Pytam bo już kilka kolb dla siebie robiłem i początkowo też siliłem się na regulacje po czym w używaniu były one zupełnie niepotrzebne. Owszem jest ryzyko nie trafienia i co wtedy ? Jak trzeba patyk "pocieniasić" to nie problem ale "pogrubasić" już trudniej. Trzeba więcej czasu poświęcić przed pracą na analizę i przemyślenie czego właściwe chcemy od nowej osady, co jest nie tak w starej. Ale w efekcie roboty i kosztów mniej.
Do broni mam tylko jednego użytkownika.
Strzelam z siga 98. Ma dobrą lufę i zamek ale osada to typowe wiosło. Aby wygodnie strzelać musiałem dokupić nakładkę na kolbe, przy przeladowaniu jest ok ale do czyszczenia.muszę ja zdejmować bo nie wyjme zamka. Temu rozważam regulowana bake bo nie wiem czy uda mi się dopasować kolbe do siebie tak aby wygodnie się strzelało a zamek nie przeszkadzał.
wsteczniak
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Nie wiem jak wysoko masz lunetę osadzoną ale jeśli grzbiet baki zrobisz na styk aby wysunął się zamek i do tego linia baki będzie się unosiła w kierunku stopki to raczej regulacja będzie zbędna, szkoda dociążać kolbę mechanizmem. Wklep w google ,,Daystate'' i zobacz na przykładzie właśnie wiatrówek w czym rzecz, tam widać jaki kąt ma grzebiet baki. Albo daj maila na PW to podeślę Ci zdjęcia.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

wsteczniak pisze:Nie wiem jak wysoko masz lunetę osadzoną ale jeśli grzbiet baki zrobisz na styk aby wysunął się zamek i do tego linia baki będzie się unosiła w kierunku stopki to raczej regulacja będzie zbędna, szkoda dociążać kolbę mechanizmem. Wklep w google ,,Daystate'' i zobacz na przykładzie właśnie wiatrówek w czym rzecz, tam widać jaki kąt ma grzebiet baki. Albo daj maila na PW to podeślę Ci zdjęcia.

Ciekawe formy tych kolb :D



Odległość między osią lunety a osią lufy to 53mm więc mieszcze sie w normie.


Dzięki za naprowadzenie na dobry trop
wsteczniak
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Tylko nie wybierz za dużo drewna przy chwycie żeby kolba nie straciła na wytrzymałości. W wiatrówkach tym bardziej pcp nie działają żadne siły i można sobie pozwolić na dowolność kształtów, w palnej sam wiesz. Najważniejsze żeby słoje wyprowadzić aby płynnie przechodzjły przez chwyt pistoletowy i tu należy wykorzystać, o ile są, naturalne krzywizny słoi.
ODPOWIEDZ