Lunety Nikon monarch 7

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Lunety Nikon monarch 7

Post autor: Dariusz_W »

Witam

Czy ktoś używa lunety tej firmy z serji monarch 7?

Jak to się sprawuje w praktyce i na jakim kalibrze ? Jakie wrażenia co do jakości obrazu ?



Obecnie poluje z lunetą Zeiss Victory . Jestem bardzo zadowolony i nie zamierzam zmieniać. Krystaliczny obraz.
Miałem deltę do polowania , mam deltę na wiatrówce . Widziałem trochę lunet i mam porównanie. Kolega ma 2 lunety swarovski i porównywałem , subiektywnie w Zeiss widzę więcej szczegółów.

Mam natomiast lornetkę Nikon monarch 8.5x56 . Jestem pod wrażeniem jakości obrazu . Bardzo jasny i krystaliczny , dla mnie subiektywnie na poziomie Zaiss/swarovski. Lornetki delty mogą się schować , porównywałem .

W przyszłym roku planuje kupić lunetę do polowań pędzonych + zimowa zasiadka na dzika na drugi karabin kal 45/70 . Coś pokroju 1,5x6x42 .

Nikon ma takie podświetlane cudo za połowę ceny Zeiss z 30 lat gwarancji . Jest to luneta z serii Nikon monarch 7 .

To że Nikon sam robi szkła i jest składany gdzieś na Filipinach to wiem .
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Mam Monarch III 6-24x50
Pokretlo powiekszenia dziala w przeciwna strone niz we wszystkich znanych mi lunetach ,co moze byc troche mylace.
Na Sako A7 w 30-06spr ,na docieranym montarzu Leupolda bez zastrzerzen ,obraz czysty ,nastawy powtarzalne.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ