Literatura dla średnio - zaawansowanych

Publikacje związane z elaboracją, balistyką, bronią, strzelectwem itd.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Literatura dla średnio - zaawansowanych

Post autor: Greenhard »

Pobawiłem sie trochę w elaborację i na chwile obecną wykorzystałem już max możliwości sprzętu jaki posiadam. Czas wejść na kolejny etap. To co do polowania i na 300 m mi wystarczy teraz nabrałem ochoty na większą powtarzalność robionej amunicji.
Chce wejść na poziom średnio zaawansowany i do tego potrzebuje zbudować powtarzalne naboje pod mój karabin.
Interesują mnie takie tematy jak:
- zaawansowana obróbka łusek - toczenie szyjek, tolerancje, zasady selekcji, narzędzia pomiarowe
- dobór spłonek
- dobór pocisku do odległości vs lufa
- przekraczanie naważki vs max mozliwy OAL dla uzyskania wiekszej energii po to pocisk leciał na większe odległości
- narzędzia pomiarowe do komory vs narzędzia pomiarowe dla naboju

Słowem. Szukam literatury w której znajde prawie że zaawansowane informacje. Poradniki dla początkujących mnie nie interesują. Skądś przecież ta wiedza musi sie brać którą reprezentują na tym forum co niektórzy użytkownicy budujący najpierw nabój a potem dopiero karabin :). Na taki poziom na razie nie mysle wchodzić lecz chce czegoś wiecej niż podstawy.

Oczywiście forum przeczytane od deski do deski. Chwała wam za szczątkowe informacje które tylko dowodzą o istnieniu "życia pozaziemskiego" tylko teraz czas by je podejrzeć :)

Poleci mi ktoś fachową literaturę? Budowa lufy, komory nabojowej (wraz z informacjami co i do czego), dobór prochu, spłonek, używanie narzędzi pomiarowych oraz narzędzi do elaboracji jak również dobór pocisków. Takie pozycje jedna lub kilka by mnie interesowały. Może byc jak najbardziej literatura anglojęzyczna.
Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ